O výrobci traktorů Solis

Traktory Solis vyrábí tradiční Indický výrobce zemědělské techniky a automobilů

Výrobcem traktorů je skupina Sonalika, jejíž historie sahá až do roku 1969. Jedná se o jednu z nejprogresivnějších a nejrychleji rostoucích společností v Indii, která zároveň také patří k nejvýznamnějším a největším výrobcům traktorů v celé Asii.  Společnost sídlí v Novém Dillí a traktory vyváží do celého světa pod značkami Sonalika, Sonalika International, Ceres, Landini, Apache, Montana a zejména Solis. Značka Solis je určena pro traktory navržené a vyráběné specificky pro evropský a severoamerický trh.

Traktory sjíždějí z linky výrobního závodu v Indickém Hoshiarpuru. Společnost Sonalika zaměstnává zhruba 5.000 talentovaných zaměstnanců, vyváží své traktory a produkty do více než 100 zemí světa. Roční obrat společnosti přesahuje miliardu dolarů a vyrábí více než 120.000 traktorů za rok. Díky novým výrobním linkám i technologiím může Sonalika aktuálně vyrobit až 300.000 traktorů za rok a má tedy dostatečnou kapacitu pro uspokojení neustále se zvyšující poptávky. Výroba traktorů a stroje samotné splňují ty nejpřísnější certifikace a normy pro kvalitu a ochranu životního prostředí např. ISO 9001-2008, ISO 14001, TS 16949, US EPA a další. Traktory jsou homologovány EHS (TÜV Nizozemsko). Důležité je také vyzdvihnout technickou spolupráci Sonaliky s předními výrobci traktorů a jejich komponentů. Spolupracuje především s japonským výrobcem Yanmar a německým výrobcem Claas. Sonalika také vyrábí části převodovek pro JCB a komponenty pro Hondu.

Výzkum, vývoj a řízení kvality

Sonalika má vlastní vývojové centrum, kde je zaměstnáno více než 300 specializovaných inženýrů a pracovníků. Hlavním cílem je urychlit inovace a maximalizovat hodnotu každého produktu, který má poskytovat ekonomický prospěch zákazníkům. Součástí tohoto oddělení je také centrum testování a řízení kvality. Oddělení má k dispozici interní testovací zařízení pro všechny součásti a je vybaveno technologií, která poskytuje řešení vytvořením situace v reálném čase a napomůže tak k pochopení problému.

Výroba těžkých komponentů

V těžké strojové výrobě jsou všechny hlavní součásti traktorů obrobeny dle potřeby s požadovanou přesností a kvalitou. Tato výroba je převážně zaměřena na obrábění klikových skříní, domečků diferenciálů, převodových skříní, těles převodovek a spojek, ale i na výrobu velkých pouzder. Je vybavena pokročilými CNC obráběcími centry, speciálními a univerzálními stroji. Všechny součásti jsou důkladně kontrolovány na importovaném 3D souřadnicovém měřicím přístroji, čímž je zajištěna přesnost i kvalita výroby.

Výroba lehkých komponentů

V lehké strojové výrobě se vyrábějí všechny drobné součástky, ale především sofistikované řídící ventily pro vysokotlaké traktorové aplikace, tvrzená pouzdra a cívky s prodlouženou životnost. Výroba tedy mimo jiné umožňuje i sestavení kompletních hydraulických prvků a to nejen pro traktorové aplikace. Všechny vyráběné komponenty jsou pečlivě kontrolovány na špičkových měřících přístrojích a zkoušeny tak, aby byla zajištěna jejich konečná kvalita a parametry odpovídaly požadavkům na daný výrobek.

Výroba převodů a hřídelí

Kromě partnerství s dodavatelem převodovek a náprav Carraro, produkuje Sonalika převodovky a jejich komponenty i pod vlastní střechou. Tyto komponenty jsou pak použity do traktorů vlastních či jiných značek, například do výrobků značky Yanmar. S výrobním zařízením, které umožňuje přesnou a kvalitní výrobu, vyrábí přenosové převody, hřídele a sestavy pro traktorové i automobilové aplikace. Díky modernímu vybavení zvládá výrobu všech druhů převodovek a hřídelů v potřebném čase a požadované kvalitě.

Výroba motorů

Automatizovaná výrobní linka motorů ITL odpovídá evropským standardům. Veškeré výrobní a kvalitativní parametry jsou kontrolovány v reálném čase a ukládány na server k vyhodnocení tak, aby výroba probíhala konzistentně, efektivně a s nulovou chybou. Montážní linka motoru využívá nejlepší dostupnou technologii, aby zajistila, že tyto motory traktorů zvládnou vše potřebné s dlouhou životností. Linka je vybavena kvalitním automatizovaným dopravníkem s různými bezpečnostními stupni.

Výroba lisovaných dílů

Lisovna je vybavena moderními stroji od mezinárodně uznávaných značek. Zde se vyrábí všechny druhy lisovaných komponentů – panely karoserie, vnitřní panely, podlahy, sloupky, výztuhy, olejové vany a další lisované díly. Všechny vyrobené díly jsou pečlivě vyzkoušeny, zda přesně odpovídají požadavkům a kvalitě, což zajišťuje kvalitní a odolné komponenty v souladu s procesem celé výroby. Pečlivá výstupní kontrola všech vyrobených dílů zajišťuje bezproblémovou konečnou montáž a kvalitu vyrobeného celku.

Robotické lakování dílů a celků

Aby se dosáhlo cíle jednoho vyrobeného traktoru každé dvě minuty, je výrobní závod vybaven moderním zařízením pro robotické lakování.  Použitá technologie lakování zaručuje stejnoměrnou i dostatečnou tloušťku nástřiku, což se pozitivně odráží na kvalitě lakovaných povrchů. Šest robotů pracuje na automatizované lince s kvalitními průmyslovými barvami, které jsou odolné vůči korozi a které jsou skladovány v nádržích o kapacitě 70.000 litrů. Konečná výstupní kontrola kvality lakovaných dílů je samozřejmostí.

Největší integrovaný komplex na světě

Sonalika International Tractors Ltd. sídlící v indickém Hoshiarpuru, je největší integrovaný traktorový závod na světě. Kapacita výroby je 300.000 strojů za rok. Výroba traktoru zde probíhá od základu a to v deseti různých výrobních jednotkách s 5.000 kmenovými pracovníky. Na závěrečné montážní lince vyjíždí jeden stroj každé dvě minuty a musí projít konečnou kontrolou kvality i různými uživatelskými testy. Traktory Solis jsou prodávány na mezinárodních trzích a úspěšně zajišťují potřeby uživatelů na celém světě.

Sonalika se skládá ze tří dceřiných firem

První je Sonalika Agro Industries Corporation, specializující se na výrobu přídavných zařízení pro traktory (rotavátory, pluhy apod.). Jedná se o největšího indického výrobce těchto zařízení.

Druhá International Tractors Limited zaštiťuje výrobu traktorů. Svou historii píše od roku 1995. V roce 2000 koupil 20% podíl společnosti Renault a začal v rámci partnerství Renault-Sonalika International, vyrábět v prostorách společnosti traktory pod svou značkou. V tomto společném podniku vlastnil 60% Renault a 40% Sonalika. Divizi Renault Tractors a s tím i společný podnik zakoupil v roce 2003 německý Claas a vyráběl tam traktory v kategoriích 70-90 koní. V roce 2005 pak do společnosti vstoupil kapitálem ještě japonský Yanmar a zakoupil 12,5% podíl v této společnosti. Od roku 2009 jsou traktory Sonalika prodávány na africkém trhu pod značkou Landini. V Jižní Americe pak pod značkami Apache a Montana.

Poslední třetí dceřinou firmou je International Cars & Motors Limited, založenou v roce 2004, vyrábějící užitková vozidla Rhino a pohonné jednotky pro zahraniční odběratele.

error: