O výrobci | Solis JmK

O výrobci traktorů Solis

Logo firmy SonalikaTraktory Solis vyrábí tradiční Indický výrobce zemědělské techniky a automobilů, výrobní skupina Sonalika, jejíž historie sahá až do roku 1969. Jedná se o jednu z nejprogresivnějších a nejrychleji rostoucích společností v Indii, která zároveň také patří k nejvýznamnějším a největším výrobcům traktorů v celé Asii.

Společnost sídlí v Novém Dillí a traktory vyváží do celého světa pod značkami Sonalika, Sonalika International, Ceres, Landini, Apache, Montana a zejména Solis. Značka Solis je určena pro traktory navržené a vyráběné specificky pro evropský a severoamerický trh. Traktory sjíždějí z linky výrobního závodu v Indickém Hoshiarpuru.

Společnost Sonalika zaměstnává zhruba 5.000 talentovaných zaměstnanců, vyváží své traktory a produkty do více než 74 zemí světa, kde má více než 2.000 dealerů. Roční obrat společnosti přesahuje miliardu dolarů a vyrábí více než 120.000 traktorů za rok.

Výroba traktorů a stroje samotné splňují ty nejpřísnější certifikace a normy pro kvalitu a ochranu životního prostředí (ISO 9001-2008, ISO 14001, TS 16949, US EPA a další). Traktory jsou homologovány EHS (TÜV Nizozemsko).

Důležité je také vyzdvihnout technickou spolupráci Sonaliky s předními výrobci traktorů a jejich komponentů. Spolupracuje především s japonským výrobcem Yanmar a německým výrobcem Claas. Sonalika také vyrábí části převodovek pro JCB a komponenty pro Hondu.

Výrobní závod Sonalika

Sonalika se skládá ze tří dceřiných firem

První je Sonalika Agro Industries Corporation, specializující se na výrobu přídavných zařízení pro traktory (rotavátory, pluhy apod.). Jedná se o největšího indického výrobce těchto zařízení.

Druhá International Tractors Limited zaštiťuje výrobu traktorů. Svou historii píše od roku 1995. V roce 2000 koupil 20% podíl společnosti Renault a začal v rámci partnerství Renault-Sonalika International, vyrábět v prostorách společnosti traktory pod svou značkou. V tomto společném podniku vlastnil 60% Renault a 40% Sonalika. Divizi Renault Tractors a s tím i společný podnik zakoupil v roce 2003 německý Claas a vyráběl tam traktory v kategoriích 70-90 koní. V roce 2005 pak do společnosti vstoupil kapitálem ještě japonský Yanmar a zakoupil 12,5% podíl v této společnosti. Od roku 2009 jsou traktory Sonalika prodávány na africkém trhu pod značkou Landini. V Jižní Americe pak pod značkami Apache a Montana.

Poslední třetí dceřinou firmou je International Cars & Motors Limited, založenou v roce 2004, vyrábějící užitková vozidla Rhino a pohonné jednotky pro zahraniční odběratele.